Znajdź nocleg:Cena od
Cena do
Szukana fraza

Doba

Informacje o miejscowości

DOBA majątek ziemski, założona została w 1496 przez Jana Wojciecha.W 1529 ks. Albrecht Hohenzollern nadał wieś baronom Schenk zu Tautenbergom,którzy ją posiadali aż do 1945 roku.1737-powstała szkoła.

We wsi późnogotycki kościół, przebudowany w XIX wieku.Warto zwrócić uwagę na wyspę Gilmę.Znajdowało się tu miejsce kultowe pogańskich Prusów.Nieopodal wsi piękna lipowa aleja, która prowadzi do grobowca /zniszczony/ byłych właścicieli Doby.

Obecnie Doba to typowa wieś, w powiecie giżyckim o charakterze rolniczym. Jej położenie nad samym brzegiem jeziora Dobskiego sprawia, że przyciąga ona każdego lata liczną rzeszę turystów spragnionych iście wiejskiego klimatu. Okoliczne lasy obfitują w owoce leśne zaś rozległe wokół wioski tereny są miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków.

Położenie wioski sprawia ponadto, że od miejsca Waszego pobytu będziecie mieli wszędzie blisko.

Aby zwiedzić Muzeum Kolei w Węgorzewie przejechać musicie około 20 km.

Mniej czasu będziecie potrzebowali by dojechać do Giżycka by zapoznać się z jego historią ( 15 km )

Jeszcze mniejsza odległość dzielić Was będzie od byłej kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży ( ok. 9 km )

Około 10 km będzie Was dzielić od przystani w Sztynorcie, przepięknego miejsca które nazwane jest przez wielu stolicą mazurskich żeglarzy.

Te niewielkie odległości pozwolą Wam też na uczestniczenie w licznych imprezach organizowanych w wymienionych miejscowościach

Istotnym plusem położenia Doby jest fakt, że panują tu idealne warunki do uprawiania windsurfing-u, wędkarstwa, turystyki pieszej i rowerowej ( ciekawe oraz doskonale oznakowane trasy )Zobacz na mapie...

Baza usług

Baza noclegów